Zeynep Gözübüyük

Yeni bir alışveris deneyimi: Morhipo

İlk açıldığında mor hipopotamlı reklamlarını hatırladığım site morhipo.com dan ilk alışveriş deneyimim Fikirdenk sayesinde oldu. Yaklaşık 2 sene önce her gün gelen sayısız e-posta sebebiyle fenalık geçirip özel indirim sitelerinin bir çoğunun mail listelerinden çıkmıştım. Kampanyaları da takip etmiyordum. Ama sanılmasın ki internetren aışveriş yapmıyorum. Tam aksine. İhtiyaçlarımı özellikle Ayşe doğduktan sonra genelde internetten alıyorum. Aradığım ürün kategorisine göre özel indirim sitelerini de anlık kontrol edip varsa oradan, yoksa normal sitelerden alıyorum. İnternetten alışveriş benim için hayat kurtarıcı. Market alışverişi, bebek bezi, elektronik ürünler, ev eşyaları…
Fikirdenklerdeniyor projelerinden biri olarak Morhipo ile tanışmak da çok iyi oldu. Beymen ve Boyner ürünlerini genelde beğenirim. Morhipo’da da hem indirim hem sezon ürünleri var. Ayrıca birçok başka marka mevcut.
İki ürüne ihtiyacım vardı, Ayşe’nin eşyaları için sırt çantası ve su ısıtıcı (kettle). Hemen girdim Morhipo’ya. Kullanımı kolay bir site. İndirim ve sezon ürünleri için iki bölüm ilk etapta karşınıza çıkıyor. İkisine de bakmak istiyordum. Ev yaşam bölümü yeni açılmış ben de su ısıtıcıdan başladım. Filtreleme ürüne ulaşmayı çok hızlandırıyor. Çok çeşit vardı. Tasarımını çok beğendiğim Cloer marka bir su ısıtıcı seçtim. Daha önce hiç duymamış olmama rağmen memnun kalmazsam Boyner güvencesi var diyerek aldım. İndirim bölümünde de rengine bayıldığım mor bir sırt çantası vardı, onu da sepete ekledim ve alışverişimi tamamladım. 7-11 gün içinde teslimat olacağı bilgisini alarak çıktım siteden. Sonra iphone’da uygulamasını indirdim. Arada sırada girip bakıyorum.
Ürünler ayrı ayrı zamanlarda ama belirtilen süre içinde elime ulaştı. Yanında da bir minik kutuda lokumla. Böyle minik hediyeleri/ikramları/kişiye özel notları seviyorum ben. Gülümsetiyor.

Bu deneyimden sonra Morhipo da akşamları Ayşe’yi uyuttuktan sonra koltukta yayılarak “biraz mağazalara göz atayım” diye uygulamasına tıklayıp gezindiklerimden biri oldu.

Yorumlar

 • kokoshgirl
  15 Mart 2014
  reply

  Ben bu cantayı cok begendim Zeyneppp:)

  • leileo_zeynep
   15 Mart 2014
   reply

   Ben de rengine bayilip aldim, bir de harika bir sari vardi gorsen bayilirsin ona da

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.