Zeynep Gözübüyük

Şehrin Çocuk Hali

Yaklaşık 3 yıl önceydi. Havayolunda çalışırken “Seyahatperest” blogunu keşfettiğimde Özge’yle tanışmak istemiştim. Harika seyahat yazıları vardı zevkle okuduğum. O günlerde bir fırsat olmadı, sonra ben kurumsal hayatı bıraktım. Özge de hamileliğinin son zamanlarındaydı o zaman. Tesadüf mü diyelim, tanışmamız gerekiyordu mu diyelim, hani şu mutluluktan ertesi gün doğum yaptığım piknik grubumuz sayesinde tanıştık sevgili Özge’yle. Annelik macerası seyahat yazılarını azaltmadı, aksine çocukla seyahat yazıları eklendi. Sonrasında hızını alamadı, Şehrin Çocuk Hali isimli yeni sitesini açtı. Ben de sizlerle bu faydalı ve keyifli siteyi tanıştırmak istedim.

Özge şöyle anlatıyor sitenin hikayesini:
“Tanıdığımız bütün harika pastacıları, zıpır particileri, yaratıcı atölyeleri, doğal kumaştan ve çok renkli giysiler satan mağazaları, her aradığınızı bulabileceğiniz oyuncakçıları, sık sık uğradığımız kitapçıları, ekolojik ürünler satan dükkanları, çocukların doya doya koşup oynayabileceği parkları, bahçeleri, en lezzetli pizzacıları ve şahane dondurmacıları, ufaklıkları ve hatta sizi bile hayrete düşürecek müzeleri, vizyona yeni giren filmleri, harika çocuk tiyatrolarını ve mutluluğa dair daha onlarca şeyi tek bir yerde sizlere sunma kararı aldık, bir hayalin peşine takıldık.
Çocuklarımızla İstanbul’un keyfini çıkaralım ve şehri birlikte keşfedelim diye şehrin en çocuksu halini sunan bir site tasarladık. Üstelik size hayatı kolaylaştırmak için bir de etkinlik takvimi hazırladık. Gün gün, saat saat çocuklar için nerede ne var hepsini bir araya topladık.”
Sloganı da amacını özetler gibi:
Şehrin Çocuk Hali, Mutluluk Garanti!

Çocuğumla bugün ne yapsam? diye mi düşünüyorsunuz? Aradığınız tüm cevaplar bu sitede. Çocuklara yönelik etkinlikler, atölye çalışmaları, müzeler, kurslar, tiyatro ve sinemalar… Ailece keyifle yemek yiyebileceğiniz çocuk dostu restoranlar – ki bence çok önemli, mama sandalyesi var mı, masalar birbirine çok yakın mı, pusetle rahat giriliyor mu, ortamında çocuk sesine alışkınlar mı gibi gibi soruların cevabını almadan ben Ayşe’yle bilmediğim bir restorana gitmiyorum şahsen. Ayrıca oyuncakçılar, kitapçılar, alışveriş adreslerini de eklemiş Özge sitesine. Çocuğunuzun doğum günü partisi için mekanlar, pastacılar, fotoğrafçılar da hazırlıklarınızı yaparken size fikir verecek. Sitede biraz gezinmek isterseniz linki burada. Çocuklarınızla İstanbul’un keyfini çıkartın =)

Sevgiler,
Zeynep

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.