Zeynep Gözübüyük

Hokus Pokus

Çarşamba günü Pakolino Haziran kutumuz geldi, Ayşe daha asansörde açıyor paketi. Ayakkabıları çıkarttığımız gibi doğru odasına.

Bu ayın teması sihirbaz.

1.pakette sihirbaz şapkası var. Ayşe hangi paketten başlayacağına illa kendi karar vermek istiyor. Bir paketi açtığında içinden tavşan düşünce hemen ondan başladı. Sihirli kutudan tavşan çıktı oyunu çok tatlıydı. Çubukla tavşanı kaldırbildiğini görmek gerçekten sihirli geldi ona, etkilendi =)

pakolino

 

Sonra konfetileri aldı, onlarlı bölmek, biraz da mıncırmak suretiyle baya oyalandı.

Bu bardak da konfetiler de aslında farklı iki sihirbazlık oyunu için. Ama Ayşe yere düşenleri bardağa topladıktan sonra üfleye üfleye konfetileri uçurmayı çok sevdi. Çocukların yaratıcılığında sınır yok zaten. Pakolino da oyunlarda daha fazlasını keşfetmeye yönlediriyor her zaman.

 

 

 

Sonra konfetileri kağıdın üzerine koyduk ve statik elektrikle – ki bu kısımda ben yardımcı oldum çubuğu keçeye sürterek- Ayşe bak sihir koydum çubuğu değdir şimdi konfetilere bak havalanıp çubuğa yapışacaklar dedim. İlkinde uzun süre çubuğu havada bıraktı birşey olmadı, ikincide hızlı davrandı ve sonuç :

 

Bu pakette bir de kırmızı mendil kullanarak bozuk parayı kaybetme oyunu var. Bakalım el çabukluğu gerektiren bu numarayı Ayşe nasıl yapacak, videolarını Instagram’dan paylaşmaya devam edeceğim.

Pakolino’nun en güzel özelliği tüm malzemelerin kutunun içerisinde yer alıyor olması. O lazım bu lazım diye aktiviteyi bölüp malzeme aramak zorunda kalmıyor insan. Ve kitapçıklar çok detaylı, yazılanları tam olarak yapınca kötü bir sonuç ihtimali yok. Ben hayalimde çok güzel olur diyip sonunda bir şeye benzetemediğim aktiviteler yapmışımdır Ayşe’ye. Burada malzeme kalitesi de çok önemli. Kutular milişmetrik kesim, her şey minik minik poşetlenmiş. Stickerlar 4 büyük 4 küçük lazımsa o kadar var, hazır. Keçeden desen varsa elinin ayarına bırakmamış, önceden kesimi yapılmış, size sadece kalıptan çıkartması kalıyor gibi gibi. Kutu geliyor, tek yapmanız gereken çocuğunuzla yan yana oturup keyifle oynamak. Her oyunda ne amaç olduğu ve neyi geliştirdiğini yazması da hoşuma giden yönlerinden.

Bu ay Pakolino’yla siz de hokus pokus yapmak isterseniz Pakolino bu yazıyı okuyan sizlere 1 aylık üyeliğe (geçen aylara ait) bir kutuyu hediye ediyor. Link burada. Her ay ayrı konsept ve hepsi birbirinden keyifli. Asansörde açıyorsak bir sebebi var =) 

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.