Zeynep Gözübüyük

“Gönüllü Emzirme Rehberi” olduk!

Emzirme Rehberi
Gönüllü Emzirme Rehberi olduk. Nasıl mı? Öncesi burada ve burada.

Tanıştık ve paylaştık önce. Emzirme Reformu Gönüllüleri olarak emzirme hikayelerimizi paylaştık, değerli hocalarımız da kendilerini tanıttılar. Ben henüz emzirmediğim için arkadaşlarımla yaşadıklarımı ve onlarla yaşadıklarımdan sonra doğan LeiLeo‘nun hikayesini anlattım. Arkadaşlarıma, emzirme konusunda teknik ya da bilimsel hiç birşey bilmezken, sadece içimden geldiği gibi -her kadının içinde olan annelik içgüdüsü bende fazlaca bulunduğundan sanırım- destek olduğumu, onlara bol bol moral verdiğimi (eğitimden sonra anladım ki bu sayede oksitosin salgılatmayı başarmışım) ve emzirme sürelerini birlikte uzattığımızı anlattım. Emzirirken yaşadıkları kıyafet sıkıntısını görüp emziren tüm annelere destek olması için LeiLeo emzirme kıyafetlerini yaratmamdan da bahsettim. Anne olmadan bütün bunları yaşamam çok hoşlarına gitti ve hepsi en kısa zamanda anne olmamı dilediler. 20 kişi 2 gün boyunca dileyince 40 kez söylenmiş oluyor,  umarım, en kısa zamanda gerçek olur 🙂

Hocalarımız için söyleyecek söz bulamıyorum. Sena kanatsız melekler demişti, ne kadar güzel tanımlamış, gerçekten bizim meleklerimiz oldular. Emzirme Reformu’nda hedefimize giden yolda en önemli desteklerden biriydi bu eğitim. Günlerce uğraşıp tıp terimleri içermeyen emzirme ile ilgili en önemli bilgileri ve en çok yaşanan sorunları bir araya getirmişler.  Hepsi en sade ama en açık şekilde anlattılar bu mucizeyi sürdürmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi. Harikaydılar, hepsine minnettarız.

Biz 11 kadın, “Gönüllü Emzirme Rehberi” olduk, emziren annelere ya da bebeği doğmadan emzirmeyle ilgili bilgi almak isteyen anne adaylarına destek için hazırız.

Bu eğitimin tüm detayları hem bu blogda, hem LeiLeo sitesinde, hem Emzirme Reformu sitesinde olacak. Emziren Anneler grubuna üye olan annelere de hepimiz birlikte destek vereceğiz.

Gruptan değil, özelden ulaşmak isteyen olursa zeynep@leileo.com veya leileomomandbaby@gmail.com adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.

Anne sütü gerçek bir mucize, bebeğinizi sizden gelen bu mucizeden mahrum bırakmayın, zor geldiyse savaşın, sorun yaşıyorsanız birlikte çözelim, emin olun her damlasına değer!

Öncelikle moraliniz yüksek, sütünüz bol, memeleriniz sağlıklı olsun 🙂

Sevgiler

Zeynep

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.