Zeynep Gözübüyük

Sevgili Günlük – 24 ve 25.Hafta

Zaman hızla geçiyor. 24.haftada günlüğümü yazamadım bile. Bir koşturmadır gidiyor. 24.haftada doktor kontrolümüz vardı. Boncuk Ayşe 757 gram olmuş, büyüme seyri gayet iyi dedi doktorumuz. Ben de 20.hafta kontrolünde aldığım 3 kilo sonrası güzel bir uyarı da almıştım, o nedenle biraz dikkat etmiştim. Neyse ki bu kontrolde 1 kilo almış olduğumdan diyetisyene yollanmaktan kurtuldum. İştahlıyım, canım ne çekerse yiyorum, ama çok da koşturuyorum, enerjiye ihtiyacım oluyor. Sağlıklı da besleniyorum, güzel kaçamaklar da yapıyorum. Hamilelik öncesinden pek farkı yok beslenmemin. Doktorum da kontrollü gitmemi, çok kilo almamamı istiyor haklı olarak, neyse ki idare ediyoruz birbirimizi =) 24.hafta kontrolünde ayrıca şeker yüklemesi de yapıldı, o da çok şükür normal çıktı. Zaten ben tuzlucuyum, tatlı hemen içimi bayar, umarım ilerki aylarda da tatlıya düşkün olmam. Ben tuzlularımla mutluyum =) 24.haftamızı eğer okuduysanız köpek ısırması vukuatıyla bitirdik. Belki de bu olay bizi daha kötüsünden korudu diyerek olumlu düşünmeye çalışıyorum artık. Ucuz atlattık. Nazar boncuğumuz bu olsun.

Bu hafta, yani 25.haftamızda karnım iyice büyüdü, gerilmeye başladı. İlk haftalardan beri nemlendirici yağlarımı hiç ihmal etmedim, sevgili arkadaşım Ayşe Tolga’dan, cilt gerilmeye başlamadan, ilk haftalardan yağ veya krem sürmeye başlayınca derinin esneklik kazandığını ve çatlak ihtimalinin çok daha az olduğunu öğrenmiştim. Cildi bu gerilime önceden hazırlamak gerekiyor demişti. Geçen yıl Bütünsel Anne Bebek Bakımı Eğitimi’ni almış ve yazmıştım. Neler kullanıyorum diye sorarsanız… Her akşam banyodan sonra tenim ıslakken 50ml zeytinyağının içine 10-15 damla buğday yağı damlatıp çalkadığım karışımı karın, göğüs ve kalça bölgesine bol bol sürüyorum. Zeytinyağım Çanakkale’den özel geliyor, taş sıkma ve asit oranı yok denecek kadar az. O kadar yumuşak bir yağ ki, içersiniz. Ben yıkanmak istiyorum kendisiyle, o kadar güzel. Hiç kokusu da yok. Cilt o kadar güzel emiyor ki bu yağı anlatamam. Ayrıca %100 doğal olduğu için de içim çok rahat. Sabahları da cildin nemini tazelemek için Aisha’nın yeni Anne serisinden Elastikiyet Artırıcı Bakım Kremi’ni sürüyorum. Yumuşacık bir krem, kayıyor sürerken. Cilt hemen emiyor. Doğal içeriğine çok güveniyorum ve kokusuna bayılıyorum. Biliyorsunuz hamileyken kullandığımız ürünlerdeki içerikler, bebeğimizi de doğrudan etkiliyor. Aisha anne serisi, anneyi ve bebeği riske atabilecek hiçbir yapay katkı maddesi veya toksik madde içermiyor. Ben de sevgili Ayşe’nin özenle yarattığı Aisha markasının ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Son haftalarda kullanmaya başlayacağım göğüs bakım yağı ve perine masaj yağı alışveriş listemde yerini aldı. Boncuk Ayşe’ye de bebek ürünlerini de doğuma yakın hazır edeceğim. Bebek masajını da öğrendim, yani masaj yağı kesin listemizde =) Ürün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca eczanelerde de satılıyor.

Bu hafta biterken Ayşe Öner’den bebek banyosunu da öğreneceğiz. Detayları haftaya =) Yazının içinde ne kadar çok Ayşe geçti =)

Veee 25.hafta göbiş fotoğrafımızla veda edelim =)

Sevgiler, öpücükler

Zeyno & Boncuk Ayşe

25hafta*2

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.