Zeynep Gözübüyük

Ev Detoksu

Evde hummalı bir hazırlık başlamıştı badana-boya ile. Ben de İzmir’e kaçmıştım. Geldiğim gibi oda oda ince temizlik ve detoks başladı. Başka işler ve yoga dersleri de araya girince neredeyse 1 hafta sürse de herşey istediğim gibi oldu. Neler mi yaptık?

– Derin temizlik yapıldı.

– Büfenin içindeki herşey yıkandı, Bebo’yu görmeye gelecek misafiler için hazırlandı =)

– Mutfak dolapları silindi, düzenlendi. Ama bebek için daha mutfak gereçlerini almadım, o nedenle yer de açmadım, bir köşe onun olacak, orası kesin.

– Bebo’nun odasında koca bir kütüphane vardı, boyadan önce boşaltıp birine hediye ettik, içindekileri de tek tek ayıkladık, çok gerekli olmayan ne varsa attık. 6 senede ne çok ıvır zıvır birikmiş, bolca da kağıt. Evraklar, eşyaların kullanım kılavuzları, bir gün lazım olur diyip senelerce lazım olmamış faturalar vs. hepsi çöpü boyladı. Büyük çöp torbaları dolup atıldıkça ben ferahladım, ev ferahladı.

– Yeni bir kütüphane aldık salona, daha öncekinden çok daha küçük ve kibar, kitaplarımızı da içine yerleştirdik. Az ve öz eşya, oh yani.

– Giyinme odamızda da temizlik yaptık. Ben 2 ayda bir giysilerimi elden geçirir giymediklerimi veririm, o yüzden giysi çıkmadı ama raflarda düzenlemeler yaptık. LeiLeo’nun stoğu da bebek odasında duruyordu, giyinme odasına terfi etti =)

– Yatağımızın altındaki baza da detokstan nasibini aldı.

İşlerin büyük kısmı bitti, ama hala çekmeceleri açıp açıp atılacak birşey kaldı mı diye bakıyorum. Twitter ve Instagram sohbetlerimiz bana gösterdi ki bu bir 3.trimester sendromu. Her evde bebeğe yer açmak ve evin enerjisini temizlemek bu işler yapılıyor. Herkeste bu dönemlerde bir dip köşe temizlik, dolapların derinlerine girme durumu olmuş. Bir de enerjim hem tavan hem de taban bu 2 haftadır. Hem Speedy Gonzales gibi evde oradan oraya yetişip birşeyler yapıyorum, hem de aralarda vurup kafayı bir saat uyuyorum. Daha çabuk yorulmaya başladım sanırım. İlk trimesterdaki uyku hali 3.trimesterda geri gelebiliyormuş.

Şimdi sıra Bebo’nun eşyalarını yıkayıp ütülemekte. Dolapları Nisan’ın ilk haftası gelecek, yerleştirme seremonisi yapacağız annelerle.

Bu haftalık bizden haberler böyle.

Sevgiler,
Zeyno&Bebo

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.