Zeynep Gözübüyük

Bütünsel Anne ve Bebek Bakımı Eğitimi

Geçtiğimiz ay duyurusunu yaptığım ve heyecanla beklediğim eğitime katıldım geçen cumartesi. Aromaterapi Kozmetikleri ve Doğal Terapi Hizmetleri markası Aisha‘nın yaratıcısı sevgili Ayşe Tolga’nın sıcak ev sahipliğinde Bütünsel Anne ve Bebek Bakımı’nın inceliklerini öğrendik.

Ben ilaç kullanmayı sevmem, doğal olan her şeyi çok daha içime sinerek yerim, içerim, sürerim. İçimden iyileştireceğine inandığım için de beni gerçekten iyileştirirler. Enerjimi yükseltmeye çalışmak ve nefes de iyileşme etaplarımdandır. Bu konuda herhangi bir eğitim almamış olsam da örneğin baş ağrımı enerjimi ve nefesimi odaklayarak geçirebiliyorum, aynı şekilde uykuya geçme problemi yaşıyorsam da. Grip, boğaz ağrısı gibi durumlarda, zencefil başta olmak üzere birçok doğal besin benim ilaçlarım oluyor. Bebeğim olduğunda da aynı şekilde önce doğal yolları tercih edeceğimi bildiğim için ve çevremdeki annelere güzel bilgiler aktarabilmek adına bu eğitime katılmak istedim. İyi ki de katıldım, çok faydalı bilgiler öğrendim.

Hamilelikte ve emzirme döneminde hangi yağlar, hangi ölçüde kullanılabilir, bebeklere doğal aromaterapi yağlarıyla nasıl bakım yapılır, hangi yağ ne işe yarar, hangi yağlar birbiriyle karışabilir gibi pek çok detaylı bilgi. Sayfalarca not almışım =) Eğitim sonunda kendi doğal yağlarımızı yaptık, ben kendime besleyici bir bakım ve masaj yağı ve saf lavanta ve gül suyuna damlattığım ylang ylang yağı ile rahatlatıcı bir yüz spreyi yaptım. Bakım yağımın içeriği şöyleydi:

Kayısı çekirdeği yağı (Prunus armeniaca), Jojoba (Simmondsia chinensis) yağı, Buğday özü (Triticum vulgare), Kantaron, Havuç tohumu, E vitamini, Aynısefa (Calendula officinalis) yağı, mandalina (Citrus reticulata) öz yağı, tatlı portakal (Citrus sinensis) öz yağı.

                               

Size de hem kendiniz için hem de bebekleriniz için doğal ve şifalı karışımlar öğrenmek istiyorsanız bu eğitimi mutlaka alın derim. Reşitpaşa’da bulunan Doğal Terapiler Akademisi’nde sürekli farklı konularda eğitimleri oluyor, bu eğitimin detaylı notlarını ve yeni eğitim tarihlerini Ayşe Tolga’nın bloglarından takip edebilirsiniz. http://aishaaromaterapi.blogspot.com/
http://dogalterapilerakademisi.blogspot.com/

Sevgiler,

Zeynep

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.