Zeynep Gözübüyük

BİR IŞIK HAMİLELİĞE DESTEK TOPLANTISI

BİR IŞIK HAMİLELİĞE DESTEK TOPLANTISI

Tüp bebek sürecinde yalnız değilsiniz, katılın, paylaşın, güç alın bu seminerlerde…Çabalar yerini bulsun, anne adayları moralle dolsun ve bebeklerine sağlıkla kavuşsun.

24 Ocak’ta yapılacak ilk seminerin amacı ve detayları şöyle:image

 

Türkiye’de her geçen gün kısırlıkla mücadele artarak devam etmektedir. Yaklaşık bir milyona yakın kadın her yıl anne olmaya çabalamaktadır. Sağlık Bakanlığı verilerine göre 2013 yılında 60.000 e yakın kadın tüp bebek tedavisi olmakla birlikte yaklaşık % 50 si negatif sonuçlanmıştır.

24 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 10.00 / 13.00 arasında, Hürriyet Bumerang Network Ana Sponsorluğunda, Hürriyet Dünyası Konferans Salonunda “Bir Işık “ Sosyal Sorumluluk Projemiz çerçevesinde Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantımızın ilkini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Amacımız bu tedavilerin yalnız tıbbi yönü ile değil, başarıya ulaşmak için her yönüyle ele alınması gerektiğini vurgulamak ve geri kalan % 50’lik önemli bir kısmını da anne yapabilmektir. Tüp bebek tedavilerine destek olarak alternatif yöntemlerinde başarıya giden yolda etkili olduğuna inanıyoruz ve bu yönetmeleri kısırlıkla mücadele eden kadınlara tanıtmayı sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Bu nedenle her toplantımızda farklı bir konu ve konuklarla tedavileri değişik açılardan işleyeceğiz. İşlediğimiz konularda gelen katılımcılar tedavi olacaklara belli oranlarda destek olacaklardır. İlk toplantımızın amacı tedavinin yanı sıra beslenme ve akupunturun kısırlık üzerindeki pozitif etkileri vurgulamaktır. Bir Işık Hamileliğe Destek Platformu Kurucuları: Merve Öztürk (Melinasmom Blog Sahibi) Sibel Tuzcu (Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER Başkanı-Çocuk İstiyorum Sitesi Sahibi) Esra Ertuğrul (IVF İlaç Danışmanı – Bebeimgeliyor blog Sahibi) TOPLANTI BİLGİLERİ: Tarih: 24.01.2015 Saat: 10:00 – 13.00 Yer: Hürriyet Dünyası– Konferans Salonu / Bağcılar Adres: Hürriyet Dünyası, Yüzyıl Mahallesi, Matbaacılar Sitesi Sokak, No:78, Bağcılar, İstanbul. Katılım için sevgili Merve’ye melinasmom4@gmail.com dan ulaşabilirsiniz. Umut olsun…

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.