Zeynep Gözübüyük

Bebekish’le Tanışın

Bugün sizleri bebek sahibi olduktan sonra iş hayatını şekillendiren bir anne girişimci ile tanışırmak istiyorum. Esra Kökel Lombard, İngiltere’de yaşadığı dönemde oğlu Ethan Buğra için birçok ürün kullanma fırsatı bulmuş. Oğlunun egzama ve alerji sıkıntıları organik ürünler tercih etmesine sebep olmuş. Cilt reaksiyonlarına neden olan ilaçlar ve  kanserojen içeren kimyasallar kullanılmadan yetiştirilen pamukla üretilen organik ürünler tüm bebekler için, özellikle hassas cilt yapısına sahip bebekler için en doğru tercih. Türkiye’ye geri döndüklerinde aynı markaları burada bulamayan Esra Hanım,  memnun kaldığı bu ürünleri İngiltere’den ithal etmeye ve bir internet sitesi açmaya karar vermiş. Bebekish.com da böyle doğmuş.

 

Sitede neler mi var?

Organik bebek tulumları – Yine bir girişimci bir annenin dizayn ettiği bebek tulumları var bebekish.com’da: Organics for Kids. İçerisindeki organik pamuk hem İngiltere’den hem de Almanya’dan sertifikalı. Üretimi İngiltere’de sıkı denetim altında yapılıyor. Organik diye düz renk olduklarını düşünmeyin, rengarenk ve çok şirin tasarımları var.

Organik bebek şampuan ve kremleri – Beaming Baby de kendi oğlunda başlayan ve bir türlü iyileşmeyen egzamaya çare bulmak için bir kimyager babanın çalışmaları sonucu ortaya çıkmış. Bebek ürünlerine anne/baba eli değince markaya hemen ısınıyorum ben. Beaming Baby ürünlerinin tamamı organik meyve özlerinden oluşuyor ve içeriğinde paraben ve kanserojen madde bulunmuyor.

Uyku arkadaşı – Esra Hanım uyku arkadaşını neden ürün gamına eklediğini şöyle anlatıyor: “Oğlumun alerji sorunuyla beraber kolik sorunu da vardı. Dolayısıyla uzun saatler kucakta sakinleştirilmeye çalışılan oğlum bizim kollarımızda o kadar uyumaya alışmıştı ki onu yatağa yatırmak imkansız hale geldi. Gece 9 kere kalkan oğlumu için 7 aylıkken profosyonel çocuk psikoloğu eğitimi altında kendi başına uykuya dalmasını öğrettik. Bunun için de önerilen en önemli araç Cuski uyku arkadaşı ve 100% bambu organik muslin bezleri oldu. O zamana kadar hiç inanmadığım, anne kokusunu içine çekerek bebeğe annesi yanındaymış gibi güven duygusu verdiği iddia edilen bu oyuncak benim için bir anlam teşkil etmedi. Ta ki oğlum 3 gün sonra gece 12 saat kalkmadan uyuyana kadar. Gözlerime inanamamıştım ama uyku arkadaşı bizim için çok önemli bir oyuncak oldu.”

Bambu ve süper yumuşak banyo havluları – Cuddledry havlular yüksek kalitesi sayesinde sürekli yıkanmasına rağmen sertleşmiyor. Zürafa ve timsah desenlileri de çok eğlenceli.

Bambooty Real Nappies – Ben Ayşe için deneme fırsatı bulamadım ama kullanan ve memnun olan anne arkadaşlarım var. Söyledikleri en önemli şey kumaş bez ile bebeklerinin bezli dönemi daha erken ve kendi istekleriyle kolayca terk ettikleriydi. Ayrıca çevre kirliliğine sebep olmaması, bebeğin tenine çok sağlıklı bir kumaşın değiyor olması, kullan-at bezlerde yaşanan pişik sorununun çok daha az yaşanması da artı özelliklerinden. Kumaş dediğim %100 bambu, yani en güzel kumaşlardan biri.

Bebekish mağazasının Türkiye’ye ithal ettiği ürünler Avrupa’da, Amerika’da ve Avustralya’da birçok anne tarafından beğenilerek kullanılıyor. Siz de bebeğiniz için bu ürünleri kullamnak isterseniz www.bebekish.com’u mutlaka ziyaret edin. Görerek almak isterseniz İstanbul Suadiye’de yeni mağazalarına gidip keyifle alışveriş yapabilirsiniz. Adresi aşağıda paylaşıyorum:
Bebekish Mağazası
Suadiye Mah, Kazım Özalp Sokak, No:23/C
Kadıköy/İstanbul

Mutlu günler, sevgiler

Zeynep

 

 

Bu bir advertorial yazısıdır.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.