Zeynep Gözübüyük

Annelerden Sütlü Tarifler – 79

Bugünkü konuğum yine Emziren Anneler Grubu‘ndan sevgili Pınar Anne. Pınar Anne’yi ve tatlı kuzusu Defne’yi Pınar’ın Yolu isimli bloglarından takip edebilirsiniz.

1- Bebeğini emzirirken hissettiklerini 3 kelimeyle anlatabilir misin?

Gurur, katıksız aşk ve sonsuz sevgi…

2- Bebeğinle ıssız bir adada kalsan sütünü arttırmak için yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

Bol bol su, bulgur, dereotu

3- Emzirmeye yeni başlayan annelere ve anne adaylarına altın tavsiyen ne olur?

Sütüm geldi gelmedi, yetiyor yetmiyor hiç düşünmeden sürekli emzirsinler. Bebek almak istemezse asla asla vazgeçmesinler, mutlaka öğrenecektir. Dünyanın en özel tecrübelerinden biri kendilerini de bebeklerini de memelerini de bundan mahrum bırakmasınlar =)

4- Emzirme döneminde yaşadığın en komik olay neydi?

Bebeğim prematüre doğduğu için ilk zamanlar gece gündüz neredeyse saat başı sürekli emzirmeye ve ona emmeyi öğretmeye çalıştığımdan neredeyse sürekli göğüslerim açık geziyordum evde. Annemle başbaşa olduğumuz için o da alışmış bazen bir meme dışarıda bazen ikisi de açık sızmış uyumuş hallerime birşey demiyordu . Ta ki bir gün kapı çalıp göğsüm açık açmaya kalkışmama kadar. Kadıncağız cansiperane bir şekilde koşup beni durdurmasaydı su getiren arkadaşa güzel bir süpriz olacaktı. Adamcağızın yüz ifadesini düşünemiyorum bile…

5- Emzirmeye başladığın andan itibaren en sinir olduğun soru neydi, ve şimdiki aklın olsa nasıl cevap verirdin?

Sütün yetiyor mu sorusu… Hala nefret ediyorum bu sorudan, tazecik annenin kendinden şüpheye düşmesine sonra bunu sorgulayıp endişelenmesine endişe sonucu sütünün gerçekten yetmemesine sebep oluyor resmen!

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.