Zeynep Gözübüyük

Annelerden Sütlü Tarifler – 56

 

Bugünkü konuğum yine Twitter sayesinde tanıdığım canım annelerimden biri, sevgili Burcu Anne. “Kadınların gücü adına” diyorum ya hep,  Burcu Anne de kadın gücüne inananlardan. “Çalışan, üreten kadınlara desteğim sonsuz” diyerek destekledi sütlü tarifleri. Birimizin başarısı hepimizin başarısıdır bence de. Birbirimize destek olunca, güçlerimizi birleştirdikçe, bildiklerimizi, birikimlerimizi paylaşınca, başarıyı kat be kat büyütüyoruz . Burcu Anne’nin de mesleği çok kutsal, o bir beyin cerrahı. En değerli, en çok fedakarlık isteyen, ve en zor mesleğin  en zor bölümünü seçmesinden kadınların başarısına ne kadar önem verdiğini anlayabiliyorum. Güzel paylaşımları için tekrar teşekkür ediyor, sizleri sütlü tarifleriyle baş başa bırakıyorum.

1- Bebeğini emzirirken hissettiklerini 3 kelimeyle anlatabilir misin?

Huzur, huzur, huzur (Benim hayatımdaki en önemli duygu bu)

2- Bebeğinle ıssız bir adada kalsan sütünü arttırmak için yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

 Su, meyve çayları ve yeşil yapraklı sebzeler

3- Emzirmeye yeni başlayan annelere ve anne adaylarına altın tavsiyen ne olur?

Sütüm yeter mi yetmez mi diye hiç düşünmesinler bence, kendilerine güvensinler, daha önemlisi sütlerine güvensinler. Ve bunu biraz uyku ve az stresle harmanlayınca doymayacak bebek yok bence.

4- Emzirme döneminde yaşadığın en komik olay neydi?

Kızımı hala keyifle emziriyorum, doğrusu en çok hoşuma giden şey daha hiç birşey anlamadığı dönemlerde bile ‘kızım meme?’ dediğim zaman emziğini tükürerek ağzından atardı. Hala da yapıyor, onu o anda alıp mıncık mıncık sevmek emzirmeyi daha da keyifli hale getiriyor.

5- Emzirmeye başladığın andan itibaren en sinir olduğun soru neydi, ve şimdiki aklın olsa nasıl cevap verirdin?

Bu çocuk doymuyor lafı beni hep çok sinirlendirdi, fakat hep çok yakınlarımız söyler bunu. Ve sanırım ayni şimdiki gibi hiçbir zaman buna yeterince iyi bir cevap bulamayacağım.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.