Zeynep Gözübüyük

Annelerden Sütlü Tarifler- 5

Bugün Peri Anne’nin emzirme deneyimleriyle karşınızdayım. Sevgili Peri ile Emzirme Reformu gönüllüsü olarak hep birlikte çalışıyoruz. Kızı Peri Ayda, nam-ı diğer Aydişko’nun yanaklarını da çok minikliğinden beri ısırıyorum =) Peri kızlarının maceralarını ikiperimasalı isimli bloglarından takip edebilirsiniz.

Peri aynı zamanda anne-bebek ürünlerinin değerlendirildiği interaktif portal Dedektif Anne’nin de 5 mimarından biri. Çok eğlenceli ve faydalı bir site, mutlaka ziyaret etmenizi öneririm.

Peri emzirmeye ve anne sütüne çok önem veren deneyimli bir anne olarak sorularımı cevapladı. Hepinize bol sütlü günler.

1-     Bebeğini emzirirken hissettiklerini 3 kelimeyle anlatabilir misin?

huzur, aşk, tebessüm

2-     Bebeğinle ıssız bir adada kalsan sütünü arttırmak için yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

su, yeşil sebze, su

3-     Emzirmeye yeni başlayan annelere ve anne adaylarına altın tavsiyen ne olur?

Her annenin sütü bebeğine yeter, sadece sabırlı olun, bol bol emzirin ve mutsuz olmanıza sebep olacakları mümkünse bu dönemde uzak tutun

4-     Emzirme döneminde yaşadığın en komik olay neydi?

Kendimle ilgili yaşamadım ama bebeğimin anneannesinin göğüslerine oyuncak bebeğini koyup meme, meme demesini unutamam, kendi emmeyi kesinlikle istemedi ama başkasının emmesine ön ayak olmaya çalıştı 🙂

5-     Emzirmeye başladığınız andan itibaren en sinir olduğunuz soru neydi, ve şimdiki aklınız olsa nasıl cevap verirdiniz?

Sütün yetiyor mu/ geliyor mu sorusuna çok sinir olurdum. Şimdiki aklım olsa “siz böyle sormaya devam ederseniz korkarım yetmeyecek” derdim.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.