Zeynep Gözübüyük

Annelerden Sütlü Tarifler – 34

Bu güne kadar yakın arkadaş çevremden, LeiLeo Facebook sayfasından, Emziren Anneler Grubu’ndan, Emziren Annelerin Facebook Grubundan annelerin deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaştım. Bugün ise Twitter arkadaşlarımdan bir konuğum var. Geçen hafta Twitter’da ”emzirme deneyimlerini paylaşacak gönüllü anneler arıyorum” dediğimde yine birçok anne gönüllü oldu, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu hafta onların deneyimlerini burada okuyacaksınız.

Ve işte Azra Anne’nin emzirme deneyimleri ve tavsiyeleri ile başlıyorum, emzirmenize destek olması dileğiyle…

 1- Bebeğini emzirirken hissettiklerini 3 kelimeyle anlatabilir misin?

Aşk, Aşk ve yine Aşk!

 2- Bebeğinle ıssız bir adada kalsan sütünü arttırmak için yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

Kesinlikle bol bol su, şekersiz komposto ve Amerika’ dan aldığım mucizevi çay. Adını merak edenler için : Organic Mother’s Milk. Denediklerimin içinde gerçekten işe yarayan tek buydu.

 3- Emzirmeye yeni başlayan annelere ve anne adaylarına altın tavsiyen ne olur?

Bebeğinizi mutlaka emzirin. Her bebek emer, bazısı sadece zaman ister. Örneğin benim kızım doğar doğmaz çok güzel emerken, oğlum bir ay boyunca uğraştırdı beni. Ama yılmadım ve başardım. Şimdi tam bir emme düşkünü =)

 4- Emzirme döneminde yaşadığın en komik olay neydi?

Çocuklarımın ikisi de uyanır uyanmaz öyle acıkıp bağırıyorlardı ki, memeye koyduğum anda yüz ifadelerindeki mutluluk ve keyifli görüntü bence en komik ve şeker olaydı.

 5- Emzirmeye başladığın andan itibaren en sinir olduğun soru neydi, ve şimdiki aklın olsa nasıl cevap verirdin?

Tabiki de “Sütün yetiyor mu?” sorusu. Yeni emzirmeye başlayan bir anne bunu nereden bilecek sonuçta, değil mi? Şu anki aklım olsa “Sizce? ” diye sorar geçerdim.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.