Zeynep Gözübüyük

Annelerden Sütlü Tarifler – 26

Blogu takip edenlere her gün aynı postu yapıyorum gibi geliyor olabilir, ama sadece başlık ve sorular aynı, deneyimler, tavsiyeler hep farklı. Aynı her annenin ve her bebeğin farklı olması gibi.

Bir anne adayı ya da emziren anne bloga geldiğinde ve ilk deneyimden başlayarak okuduğunda, emziren annelerin hislerini, birbirinden farklı altın tavsiyeleri, süt arttırmanın çeşitli yollarını ve emzirirken çevrelerinden gelebilecek potansiyel sorulara hazırlıklı olmalarını sağlayacak deneyimleri buluyor olacak ve kendilerini bu en özel ve hassas dönemde hiç ama hiç yalnız hissetmeyecekler, ki bu blogun amacı da aynen bu  =)

Her gün gülümseyerek yaptığım Annelerden Sütlü Tarifler söyleşimi bugün de Emziren Anneler Grubu’ndan sevgili Nihan Altınsoy ile yaptım. Keyifle okumanız ve yararlanmanız dileğiyle…

 1- Bebeğini emzirirken hissettiklerini 3 kelimeyle anlatabilir misin?

 Huzur, şefkat, sevinç  

 2- Bebeğinle ıssız bir adada kalsan sütünü arttırmak için yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

Efes alkolsüz bira (hem de serinletirdi valla), bal ve çörekotu karışımı, rezene çayı

 3- Emzirmeye yeni başlayan annelere ve anne adaylarına altın tavsiyen ne olur?

 “Herkesin yavrusuna yetecek sütü vardır” cümlesini akıldan çıkarmadan, kuzu ne zaman isterse hemen hop memeyi vermek, o uyurken de mümkünse sağmak.

 4- Emzirme döneminde yaşadığın en komik olay neydi?

 Emzirirken televizyon izliyordum, hafif bir acı oluyordu ama bir anda acı arttı ve cuk sesleri COUKSCOUKS’a döndü! Meğer Kuzey memeyi bırakmış ve tekrar almaya çalışırken başarılı olamayıp alt taraftaki kahverengi kısmını almış dudaklarının arasına, meme ucu ise burnunun önünde sallanıp duruyor, hayır çektiğimde de vermedi hemen sıpam, hoşuna gitti sanırım meme altı emmesi =)

 5- Emzirmeye başladığın andan itibaren en sinir olduğun soru neydi, ve şimdiki aklın olsa nasıl cevap verirdin?

 “Sütün geliyor mu/ var mı/ yeterli mi?” SORUSUNA

“Bu tip sorulara yanıt vermiyorum…” DEMELİYMİŞİM!!!

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.