Zeynep Gözübüyük

Annelerden Sütlü Tarifler – 179

Haftanın ilk sütlü tarifleri sevgili Özge Anne’den geliyor. Instagram’ı çok sevdiğimi hep söylüyorum, onun aracılığıyla tanıdığım IG annelerimi, ve IG bebişlerini de çok seviyorum. Sevgili Özge’nin güzel kızı Pera bebek de onlardan biri, büyümesine şahit oluyoruz IG ailesi olarak =)

Ve işte Özge Anne’nin emzirme deneyimleri ve tavsiyeleri:

1. Bebeğini emzirirken hissettiklerini 3 kelimeyle anlatabilir misin?

Göbek kordonu hiç kesilmemiş hissi
Ben anneyim hissi
Bebeğimle bütün olma hissi

2- Bebeğinle ıssız bir adada kalsan sütünü arttırmak için yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

Su, su, su

3- Emzirmeye yeni başlayan annelere ve anne adaylarına altın tavsiyen ne olur?

Herşey annenin rahat, huzurlu olması temeline dayanıyor. Sizin psikolojiniz sütünüz ile bebeğe aktarılıyor sanki. Her emzirme mükemmel olmak zorunda değil. Şunu bilin bebek istediği zaman ihtiyacını sizden karşılamayı biliyor. Doydu doymadı stresi yapmayın.

4- Emzirme döneminde yaşadığın en komik olay neydi?

Emzirmemin 3. ayında yurt dışı seyehati planı yaparak Roma’ya gittik. Tüm Roma sokaklarını şişme emzirme yastığı ile bebeğimi emzirerek gezdim. Ve emzirmenin nasıl doğal bir şey olduğunu gördüm. Kendinizi özgür hissedin ve eve kapatmayın.

5- Emzirmeye başladığın andan itibaren en sinir olduğun soru neydi, şimdiki aklın olsa nasıl cevap verirdin?

“O doyduğunu nereden bilsin, sen istemese bile ver” diyenler ve memeyi tutma şekline karışanlar. Cevabım hep aynı. Bu benim ve bebeğimin ilişkisi. Doğrusunu biz bilir uygularız.

Genel tavsiyem : Eve kapanmayın, hayatın içinde olun, her okuduğunuz mutlak doğru değildir. Siz bebeğiniz ile kendi doğrularınızı bulun. Ve eğlenin.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.