Zeynep Gözübüyük

Anne Sütü ve Emzirme Kursu

Anne olmadan önce emzirmeyle ilgili ne kadar bilgi sahibi olursanız o kadar emzirmeye hazır olursunuz. Gerek kitaplardan, internetten okuduklarınız, gerek anne deneyimlerinden öğrendikleriniz, gerekse birebir eğitimler sayesinde detaylı bilgi sahibi olmanız ve uygulamalarla görmeniz emzirme sürecinizi çok keyifli ve rahat geçirmenizi sağlar. Bugün bu eğitimlerden birini duyurmak istiyorum. Emzirmeye gönül vermiş sevgili arkadaşım, emzirme danışmanı Esra Ertuğrul annelere birebir destek olmak için Emzirme Kurslarına başlıyor. Detayları kendisinden dinleyelim:

“Emzirme, hayata sağlıklı bir başlangıç. Bir çocuk bekliyorsunuz. Gebelik, doğum ve emzirme dönemi, hayatınızın yepyeni bir kesitini oluşturur. Kadın olmayı belki de çok yoğun yaşayacağınız bu dönem hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz. Bu kursumuzdaki amaç, size, emzirmenin gayet doğal olduğu güvenini vermektir. Vücudunuz daha şimdiden kendiliğinden buna hazırlanmaktadır. Emzirmek kolay öğrenilir, ancak bazı küçük şeyler yüzünden çok zahmetli bir hal alabilir. Güçlüklerden kaçınmanız amacıyla, emzirmeyle ilgili en önemli şeyleri bu eğitimde toparladım. Emzirme yoluyla çocuğa sıcaklık, korunma duygusu, huzur, koruma ve güvenlik vereceksiniz. Çocuğunuza hayat için mümkün en iyi başlangıcı sağlayacaksınız.”

Kursun içeriği şöyle:

– Anne sütünün oluşumu ve üstünlükleri

– Anne sütüne nasıl başlamalıyım?

– Anne sütünün gelişimi

– Sütüm bebeğe yetiyor mu?

– Memeye yerleştirme ve emzirme pozisyonları

– Emzirme sorunları

– Anne sütünü artırmak için yapılabilecekler

– Emziren annenin beslenmesi

– Emzirme ve baba

– Prematüre ve düşük ağırlıklı bebeklerde emzirme

– Çalışan annenin emzirmesi ve işe adaptasyonu

– Biberon ve emzik

– Emzirme döneminde kullanabileceğiniz yardımcı malzemeler

Bu kursa ister hamileyken ister bebeğiniz yeni doğduğunda katılabilirsiniz. Babalar da size eşlik edebilir. Dersler uygulamalı olarak anlatılıyor. Dersin süresi 2 saat, her Pazar saat 11:00-13:00 arasında. İlk kurs ise 5 Şubat 2012 tarihinde. Detaylar için sevgili Esra’ya e-posta gönderebilirsiniz, adresi ertugrul.esra@gmail.com

Sütünüz bol olsun!

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.