Zeynep Gözübüyük

Çocuğum İçin Yatırım Sigortası

Anadolu Hayat Emeklilik’ten Çocuğum İçin Yatırım Sigortası

Çocuklarımızın okul masraflarını 10 aylıktan 25 yaşına kadar bir zamana yayarak ve akıllıca biriktirmekle ilgili bir poliçe sistemi öğrendim geçtiğimiz haftalarda. Anadolu Hayat Emeklilik ‘in hazırladığı rapora göre okul öncesinden yüksek lisansa kadar çocuğumuzu özel okulda okutmak istersek ortalama ödememiz gereken rakamın 895bin TL olduğunu düşünürsek  sistem incelemeye değer. Daha detaylı bilgilendirme için ise www.hayalolarakkalmasin.com websitesini ve şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse:

-Çocuğum İçin Yatırım Sigortası, 0-15 yaş arasındaki çocuklara iyi bir gelecek hazırlama imkanı sunuyor. Asgari 150 TL, 50 dolar veya euro aylık prim ödemeleri ile düzenli tasarrufların çok iyi getirilerle büyümesini sağlıyor.

-Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na ödenen primlerin tamamı, ödenen ayda elde edilen ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemek koşullarıyla gelir vergisi matrahından indirilebiliyor.

 

-Çocuğunuz büyüdükçe birikimi de büyüsün, hayalleri hayal olarak kalmasın” sloganı ile  hayata geçirilen site bilgi verirken eğlendiren yapısıyla de beğeni kazanıyor.

-Sitede ‘Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’nın tüm detayları paylaşılırken çocuğun hangi meslek alanına ilgisi olduğu yapılacak anket ile öğrenilebiliyor.

-Ebeveynlere, çocuklarının geleceği için şimdiden harekete geçmeleri gerektiği mesajını veren sitede sunulan meslek testiyle, çocukların hangi mesleki alana yatkın olduğunun ölçümü de yapılabiliyor.

-Ayrıca “Profesör Hayri Öğretir” karakterinin yer aldığı videoda Çocuğum İçin Yatırım Sigortası hakkında merak edilen tüm bilgiler kullanıcıya sunuluyor.

-0-15 yaş arasındaki çocukların geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler ve yakınları poliçe süresinin sonunda elde edebilecekleri tahmini birikim tutarını da öğrenme şansı buluyor.

Birikim yapmayı düşünen aileler için iyi bir alternatif.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.